wtorek, 3 listopada 2015

Odkrycia miesiąca: październik


Hej! Mam dla Was dzisiaj kolejną porcję moich odkryć miesiąca. Tym razem będzie trochę o relaksie i zdrowym trybie życia. A na samym końcu, jak to się pięknie mówi, "szok życia".  Zapraszam do lektury!

Jesteś ciągle zestresowany? Nadmiar obowiązków Cię przytłacza? Z niewiadomych przyczyn ciągle boli Cię głowa lub kręgosłup? Przeczytaj kilka książek o uważnej obecności lub wybierz się na zajęcia do certyfikowanych placówek. Idealne dla osób, które chcą zwolnić tempo i znaleźć czas dla siebie. Zrób coś dla siebie i swojego zdrowia, pooddychaj głęboko, skup się na codziennych czynnościach i ciesz się dobrym samopoczuciem niezależnie od okoliczności. Polecam książkę "Życie piękna katastrofa" światowej sławy naukowca i nauczyciela medytacji - Jona Kabata-Zinna.


Pozostajemy w temacie świadomości i dbania o własne ciało. Idealna strona zarówno dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z jogą, jak i dla tych, którzy chcą zwiększać swoje umiejętności. Pamiętajcie o zasadzie 3 x 30, czyli ćwiczenia 3 razy w tygodniu przez minimum 30 minut. Dla zdrowia i urody!


Niesamowite zdjęcia, wnętrza i ludzie! Ogromna dbałość o szczegóły i wszechobecna roślinność. Solidna dawka inspiracji na jesienne wieczory. Uwielbiam!


  • Kwiaty doniczkowe, które wiele potrafią

Nie tylko dekorują mieszkanie, umilają życie, mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Zawdzięczamy im również zdrowsze i wolne od zanieczyszczeń powietrze.
Paproć wytwarza mnóstwo jonów ujemnych, które przenikają do organizmu i zwiększają produkcję serotoniny - hormonu szczęścia. 
Skrzydłokwiat wydziela dużo wilgoci i jest prawdziwą zieloną oczyszczalnią. Pochłania: alkohole, aceton, benzen, formaldehyd, ksylen i toulen.
Inne kwiaty, które warto mieć w swoim domu to m.in. bluszcz pospolity, storczyk, figowiec sprężysty, geranium czy palma.


I na koniec coś dla osób, które przeżyły całe swoje dotychczasowe życie w kłamstwie, zupełnie tak jak ja... Uwaga!
  • Ile megabajtów ma jeden gigabajt?

Nie, nie tysiąc! Szok, ale jednak. 


Tak tak. 1 GB = 1024 MB
0,5 GB = 512 MB
Zapamiętać i przyswoić. Dziękuję osobie, która naprowadziła mnie na dobre tory. Dzięki Tobie nie spędzę reszty życia w tak okrutnej i kompromitującej niewiedzy.

Do następnego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz