niedziela, 4 października 2015

Odkrycia miesiąca: wrzesień


Wrzesień był powolny i leniwy. To ostatni miesiąc studenckiej laby. Miałam czas, by czytać, oglądać, podziwiać, robić zdjęcia. Co mnie zaciekawiło we wrześniu? Dziś będzie właśnie o tym.

Slow fashion. Modowa rewolucja. Joanna Glogaza - nie lubię czytać poradników, nie lubię, gdy ktoś mi mówi, co mam robić, jak robić, jak się zachowywać, co wypada, a co nie. Ale ta książka to coś zupełnie innego! To motywator. Nic nie działa lepiej, niż solidny kop w tyłek, gdy codziennie rano stajesz przed ogromną szafą i mówisz "nie mam się w co ubrać...". Coś dla osób przytłoczonych ilością rzeczy, które same nie potrafią się odważyć i pozbyć nadmiernego balastu. 

The red list - solidna dawka inspiracji dla osób, które lubią szeroko pojętą sztukę. Architektura, film, fotografia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Idealne na jesienne wieczory.

Właściwości kasztanów - Kasztany i ich właściwości medyczne są powszechnie znane, ale czy mogą szkodzić? Kasztany mają silne działanie energetyczne i są rodzajem anten skupiających energię. Rozszerzają naczynia i działają na układ krwionośny. Dlatego warto trzymać jednego czy też dwa kasztany w kieszeni, torebce czy pod łóżkiem. Wyciąg z kasztanów uszczelni naczynia krwionośne, pomoże przy urazach mechanicznych czy obrzękach płuc, krtani, nóg. Ale uwaga! Nadmiar kasztanów w naszym otoczeniu może powodować bezsenność, bóle głowy, migreny.

Spacer po zoo - moje zdjęcia. Ciągle się nimi zachwycam. Udało mi się uchwycić wspaniałe momenty życia w zoo. Zwierzątka potrafią zmienić nawet najgorszy humor w kupę uśmiechu. A powrót do tak pozytywnych zdjęć jest zawsze dobrym pomysłem. Szczególnie, gdy za oknem ostatnie ciepłe dni.

Niesamowite lato w kadrze Michała Ramusa. Ogrom ciepłych zdjęć, które motywują do spacerów z aparatem w dłoni.


6 komentarzy:

 1. zawsze zbieram te kasztany jak mi się przyplątują pod nogi :D nie mogę się im oprzeć, są takie piękne na początku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no to po jednym do każdej torebki, dwa pod łóżko, a na resztę popatrzeć i się pozachwycać :D

   Usuń
 2. Spieszmy się kochać jesień bo zima się zbliża :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Katowicach już nie ma czego kochać, zima nadeszła wczoraj :(

   Usuń
 3. Jeszcze będzie dobrze. Zapowiadają poprawę pogody.

  OdpowiedzUsuń